ESO Endüstriyel Otomasyon Büyümeye Devam Ediyor

ESO Group çatısı altında, ESO Endüstriyel Otomasyon ve kardeş şirketi Erdemtaş Makine yeni fabrika binasının temellerini attılar. 3690 m² si kapalı alan olmak üzere toplam 7000 m² lik bir alanda faaliyet gösterecek olan tesisin 2019 yılı ortalarında bitmesi planlanıyor.

ESO Endüstriyel Otomasyon, teknolojisini ve yetkinliklerini sürekli geliştirerek yarattığı farklılık ve kalite ile müşterilerinin çözüm ortağı olarak maksimum memnuniyetlerini sağlama vizyonuyla yola çıktı. Farklı proje gereksinimlerine özel üretim yapan şirket, yeni fabrika binasında makine test alanının da bulunduğu Ar-Ge bölümüne ayrı bir yer veriyor. Üretim tesisinde ayrıca; Elektrik pano imalat atölyesi, ön imalat bölümü, makine imalat bölümü, montaj hattı ve kalite kontrol bölümleri bulunuyor.

Sektöründe Dünya devi olan Festo, Mitsubishi, Lapp Group, Elimko gibi firmaların Kocaeli Yetkili Bayiliğini sürdüren ESO Endüstriyel Otomasyon, Sanayi Mahallesi lokasyonunda bulunan satış ofisini de yeni yönetim binasına taşıyor. Binada ayrıca tüm çalışanlar için geniş sosyal alanlara da yer veriliyor.

Global Yönetim Anlayışı

Müşteri odaklı iş modellerinin başarının tek şartı olduğunun bilincinde olan ESO Endüstriyel Otomasyon,  müşteri memnuniyetini sağlamanın personel mutluluğuna endeksli olduğunun bilinciyle hareket etmektedir. Bu nedenle çalışanlarının güvenliği şirketin ilk önceliğidir. ESO Endüstriyel Otomasyon, kurulduğu günden bugüne çevreye, iş güvenliğine maksimum değer veren politikaları ve uygulamaları hayata geçirmeye devam ediyor. ISO 9001 belgesine sahip Şirket, bu çerçevede işyeri güvenliğini sağlamakla birlikte çalışan personelin sağlığını da güvence altına alan ISO 18001 İş ve İşçi Güvenliği kalite belgesini almaya hazırlanıyor. Bunun yanı sıra arttırılmış İSG organizasyonları da yeni fabrika binasında yürürlükte olacak.

Çevreye ve doğaya kurulduğu günden bugüne özel bir duyarlılık gösteren ESO Endüstriyel Otomasyon, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Kalite Belgesi almayı hedefliyor. Ayrıca gerek kendisine ait gerekse müşterilerine ait bilgilerin güvenle saklanması ve nakledilmesi konularında gerekli bilgi güvenliği tanımlarını yaparak alınacak tedbirlerin uygulandığı kalite yönetim sistemi ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistem Kalite Belgesi alabilmek için de çalışmalarını sürdürüyor.

ESO Endüstriyel Otomasyon, müşteri odaklı yaklaşımı çerçevesinde üstün kalitedeki kusursuz ürün ve hizmetleriyle kendisini sürekli gelişime adamıştır. Projelerin en az maliyetle zamanında teslimi sürecinde çevre, iş sağlığı ve güvenliği konularını önemsemektedir. Şirket bu misyondan hareketle çalışanlarına, topluma ve paydaşlarına olumlu katkılarda bulunma hedefiyle güçlenerek büyümeye devam edecektir.